Mladá Boleslav, Laurinova 905, příspěvková organizace

Žáci 8. C se zúčastnili ekologického výukového programu, při kterém se zaměřili na etologické pozorování a tvorbu etogramu sysla obecného. Během projektového dopoledne se žáci seznámili s druhy chování živočichů a zejména syslů. Pomocí „čtecí hledačky“ zjišťovali zajímavosti o jejich životě, potřebách a významu v přírodě. V druhé části se žáci stali mladými vědci, kteří na základě zjištěných informací a pozorování obhajovali svůj badatelský záměr. Děti velmi oceňovaly drzost syslíků, kteří se s velkou zvědavostí přibližovali k dětem i na pár centimetrů. Závěrem bychom rádi poděkovali za vedení programu Daniele Gajduškové (lektorka – Ekocentrum Zahrada), která program pro děti vytvořila a byla dětem odborným poradcem.